+372 53 242 790
Menüü

Osaühingu raamatupidamine

Raamatupidamine on kitsamas tähenduses majandusüksuse tegevuste ning selle tulemuste kohta arvestuse- ehk raamatupidamisregistri haldamise süsteem. Hästi korraldatud osaühingu ehk OÜ raamatupidamine on mitmekülgne võimalus näha nii ettevõttes kui selle ümber toimuvat.

Miks on oluline hästi korraldatud raamatupidamine?

Kui osaühingu raamatupidamine on korrektselt ning pidevalt täidetud on võimalik muuta ettevõtte kulud nii-öelda läbipaistvaks. Numbritest moodustuv pilt aitab mõista detailide taga peituvat tervikut. Kõik see aitab omakorda juhtkonnal eristada ebaolulisi kulutusi olulistest ning avastada juba eos ebaefektiivsed tegevused OÜ-s. Seejärel on võimalik viia ellu muudatused ning suunata vabanenud ressursid põhitegevuse kasvule.

Raamatupidamisteenuse eelised

Raamatupidamine on spetsiifiline valdkond, nõudes ka vastavat kutseoskust. OÜ raamatupidamine ei kuulu tegelikult ettevõtja põhitegevuste hulka, kuna talle on prioriteediks keskenduda peamiselt tootearendusele, klientidele ja juhtimisele. Seetõttu on osaühingutel kasulik suunata oma energia ettevõtte põhitegevusse ning kasutada raamatupidamise teenust professionaalselt teenusepakkujalt.

Raamatupidamisteenuse eelised:

  • OÜ raamatupidamisega tegelevad professionaalsed ning vastavalt koolitatud spetsialistid;
  • koostöö usaldusväärse partneriga – aruanded on õigeaegselt esitatud ja korrektselt täidetud;
  • kompetents maksude nõustamisel ning optimeerimisel;
  • teenuse juurde kuuluvad vastavad programmid ning litsentsid;
  • osaühingu kokkuhoid raamatupidaja leidmisele kuluva aja ning koolitamise arvelt, lisaks palga ning töökuludelt;
  • diskreetne ning turvaline teenus, mis tagab vastutuskindlustusega raamatupidaja poolt tekitatud kahju hüvitamise.

Pallas ja Partnerid omab kompetentsi nii raamatupidamises, äriühingute asutamises kui ka maksunõustamises. Raamatupidamisteenust pakutakse SAF raamatupidamistarkvara baasil ning muuhulgas on võimalik kasutada ka e-raamatupidamist, mis annab reaalajas ülevaate ettevõtte raamatupidamise seisust.

Raamatupidamine on eduka osaühingu aluseks, organiseerides ettevõtte rahaasju ning andes hea pildi firma finantsolukorrast ning senistest arengutest – aidates teha tulevikuplaane.