+372 53 242 790
Menüü

Hea raamatupidaja 7 tunnust

Raamatupidamine on eduka ettevõtte alus. Hea raamatupidaja hoiab sinu ettevõtte rahaasjad kontrolli all, oskab anda nõu finantsküsimustes ning aitab teha tulevikuplaane. Kuidas aga tunda ära hea raamatupidaja? Panime kirja 7 tunnust.

1. Tahe töötada raamatupidajana

See on esimene ja kõige olulisem punkt. Kui oskuseid ja teadmisi saab juurde omandada, siis vastumeelselt soovi valdkonnas töötada, tekitada ei saa. Vähemalt mitte pikaajaajaliselt.

2. Hea numbritega

Raamatupidajana töötada sooviv inimene peab saama aru numbritest, olema võimeline kiiresti anomaaliaid märkama ning oskama näha ka numbrite taha. Kuigi üldjuhul teevad arvutustehteid erinevad programmid, tuleb kasuks ka programmide mõistmine ja nende töötamise põhimõtetest arusaamine.

3. Tasemel arvutioskus

Kuigi sedagi oskust annab treenida, on vilunud arvutikasutajal algaja ees selge eelis. Korralik raamatupidaja oskab pingutuseta koostada vajalikke Exceli tabeleid, kiirelt kokku panna aruandeid ning tunneb ennast kui kala vees raamatupidamisprogrammi kasutamisel. Viimane on eriti oluline efektiivsuse näitaja.

4. Tegemistes täpne ja detailne

Kindlasti ei soovi sa tegeleda raamatupidaja töö kontrollimisega, anda vastuseid Maksu- või Tolliametile esitamata aruannete pärast või sattuda halba nimekirja tasumata arvete tõttu. Hea töötaja peab kinni tähtaegadest, on täpne ja detailne ning oskab hästi oma aega planeerida. Kasuks tuleb ka natukene erialast skeptilisust – professionaalne raamatupidaja kontrollib vajadusel esitatud numbreid ja allikaid ning aitab vigu tuvastada.

5. Omab erialast haridust

Kuna raamatupidamine ei koosne vaid numbritest, vaid on eduka ettevõtte alustala, peab raamatupidaja kursis olema ka äriprotsessidega ning omama laialdasi teadmisi majandusvaldkonnast. Tasemel raamatupidaja oskab nõustada sind maksuküsimustes, on kursis kõigi raamatupidamise tavade ja eeskirjadega. Erialane haridus tagab selle, et töötajal oleksid valdkonnast vajalikud baasteadmised.

6. Täiendab ennast pidevalt

Kuna raamatupidamist puudutavad seadused ja nõuded muutuvad pidevalt, võib paljude ettevõtete jaoks ainult raamatupidamise baasteadmistest väheks jääda. Nii peab hea raamatupidaja ennast pidevalt täiendama ja valdkonna arengutega kursis hoidma. Tasemel spetsialist oskab ära kasutada ka tehnoloogia arenguga lisanduvad võimalused tööd veelgi efektiivsemalt teha.

7. Hea suhtleja, kes julgeb oma arvamust välja öelda

Kui oled ettevõtte juht või omanik, on sul vaja iganädalaselt või tihedamaltki raamatupidajaga suhelda. Hinda, kas potentsiaalne töötaja või koostööpartner sobib sulle inimesena. Kas läheksid tema juurde heameelega nõu küsima ning usaldaksid talle konfidentsiaalset infot? Samuti on oluline, et raamatupidaja ise julgeks oma arvamust välja öelda, kitsaskohtadele tähelepanu juhtida jne. Tõenäoliselt ei otsi sa ju lihtsalt n-ö käsutäitjat, vaid usaldusväärset partnerit, kes hoiab ettevõtte rahaasjad korras ja aitab teha ka firma strateegilisi otsuseid.

Raamatupidaja Pallas & Partnerid raamatupidamisbüroost

Ettevõttele sobiva raamatupidaja valimine on vastutusrikas ülesanne. Pallas & Partnerid raamatupidamisbüroost teenust tellides ei pea sa töötajate kvalifikatsiooni pärast aga muretsema. Oleme töötajate valikul rõhku pannud kõige olulisematele omadustele ning lisaks täiendkoolitame kõiki meeskonnaliikmeid pidevalt. Tutvu ka Pallas & Partnerid raamatupidajatega.