+372 53 242 790
Menüü

Kas raamatupidamisbüroo teenused on kallid?

Nagu igas konsultatsiooniäris, kus müüakse spetsialisti nõuandeid ja praktilist abi, nii rajaneb ka raamatupidamisbüroo teenuse hind ajakulul. Hinnapakkumist tehes võtame arvesse, kui palju on kuus ostu- ja müügiarveid, kui palju on töötajaid, kas firma on käibemaksukohus­lane, kas on vaja pidada laoarvestust jms. Teine tegur, mis hinda mõjutab, on töö laad, osutatavate teenuste keerukus.

Tunnitasusid ei saa võrrelda

Siinkohal võib firmajuht, kes varem raamatupidamisbüroo teenuseid pole kasutanud, imestunult kulme kergitada: kui tema töötajate keskmine tunnitasu on mitu korda madalam, miks siis äkki raamatupidamise eest nii palju küsitakse?

Tegelikkuses ei saa töötaja ning raamatupidamisbüroo tunnitasu üks-ühele võrrelda. Töölepingus kajastuvale tunnitasule lisanduvad ainult sotsiaal- ja töötuskindlustusmakse, raamatupidamisbüroo tasu aga sisaldab kõikvõimalikke kulutusi: palgad koos maksudega, kontor, arvutid, programmid, koolitused, reklaam jne.

Oma töötaja on parem?

Kui otsustad tööle võtta oma raamatupidaja, siis tasub raamatupidamisbüroo hinda võrrelda kõigi nende kuludega, mis sellega kaasnevad. Kui tegemist on väike- või keskmise suurusega firmaga, siis võib arvutustest selguda, et võitu polegi või on see väike.

Paljud juhid eelistavad oma raamatupidajat raamatupidamisbüroole sellepärast, et siis on võimalik iga hetk tuppa astuda ja asjade seisust ülevaadet nõuda. Inimlikult on see väga mõistetav, sest silmast silma suhtlus on mõjusam kui kirjade vahetamine või helistamine. Kuid ilmselgelt muutuvad ka siin asjad seoses tehnika arenguga: üksteist nähes saab suhelda ka samas ruumis viibimata, pangaväljavõtet saab juht vaadata oma arvutist, kõikvõimalikke aruandeid ja ülevaateid võib aga raamatupidamisbüroo saata sama edukalt kui kõrvaltoas istuv inimene. Ka raamatupidamisüroos on igal firmal „oma“ raamatupidaja, nõnda et pole tarvis karta, nagu tuleks kõiki oma soove ja probleeme iga kord uuele inimesele seletama hakata. Korraldame töö nii, et suhtlus käiks kliendile kõige mugavamal viisil. Pallas & Partnerite raamatupidamisbüroo Tallinnas asub Tammsaare ärikeskuses, nii et kui tekib vajadus silmast silma kohtumiseks, siis on mugav kohale tulla ja parkida.

Rohkem kui ühe inimese teadmised

Kuna raamatupidamine on raamatupidamisbüroo jaoks põhitegevus, mitte tugiteenus, siis valitakse sellesse ametisse töötajaid väga hoolikalt, hinnates nii haridust kui kogemusi. Võime julgest väita, et Pallas & Partnerite raamatupidamisbüroos Tallinnas töötava raamatupidaja teadmised on põhjalikumad ja mitmekülgsemad kui tavalise ettevõtte raamatupidajal. Tööturulgi hinnatakse enim just neid, kes on varem raamatupidamisbüroos töötanud.

Mõistagi peab raamatupidaja hoolitsema selle eest, et olla kursis kõigi olulisemate seadusemuudatuste, määruste jm ametlike nõudmistega. Kuid on selge, et kõikide küsimuste kõiki üksikasju ei suuda üks raamatupidaja läbi töötada. Siit tulebki veel üks oluline eelis raamatupidamisbüroo kasutamiseks: kui tekib küsimus, millele ise vastust ei leia, siis on hõlpus küsida seda kolleegilt.