+372 53 242 790
Menüü

Milline raamatupidamine väikeettevõttele sobib?

Igat laadi majandustegevusega käib kaasas raamatupidamine, mida saab korraldada mitmel viisil – alates kirjetest märkmikus kuni kaasaegsete tarkvaral põhinevate võimalusteni. Raamatupidamine väikeettevõttele võib esmapilgul tunduda lihtsa tegevusena, mille saab möödaminnes ise ära teha, sest tegemist pole ju suure firmaga, kuid kas see on ikkagi kõige parem otsus? Milline raamatupidamine väikeettevõttele kõige paremini sobiks?

Vajadus raamatupidamisteenused väljastpoolt tellida ongi tavaliselt väikesel ja keskmisel ettevõtjal. Suurettevõttes tegeleb raamatupidamisarvestusega enamasti mitmest raamatupidajast koosnev finantsosakond.

Raamatupidamine väikeettevõttele lubage teha professionaalidel

Sageli kipub olema nii, et väikese ettevõtte juhid võtavad omale liialt palju kohustusi – nad on ühtaegu nii juhid, töötajad, kliendinõustajad kui ka raamatupidajad. Samas on väga oluline, et ettevõtja saaks suunata oma energiat just põhitegevusele, näiteks tegeleda tootearenguga, keskenduda klientidele ning nende nõudmistele. Olles aga ennast hõivanud nii paljude eri ülesannetega, kannatavad ettevõttes lõpuks kõik valdkonnad, rääkimata ettevõtja enda ajast, energiast ja tervisest – liigne töörügamine kahtlemata negatiivse mõjuga paljudele asjaoludele.

Raamatupidamine väikeettevõttele on otstarbekas lasta teha professionaalidel, kuna neil on sobivad kutseoskused ja -teadmised. Tasub kindlasti mõelda, kas poleks mõistlik tellida raamatupidamisteenused mõnelt sellega tegelevalt ettevõttelt. Lisaks muule kasulikule tegelevad raamatupidamisbürood enamasti ka maksunõustamisega ning äriühingute asutamisega. Mida paremini raamatupidamine korraldatud on, seda selgema ülevaate saab ettevõttes toimuvast, mis omakorda aitab teha õigeid otsuseid tulevikuks. Üheks väga otstarbekaks lahenduseks on kindlasti ka näiteks e-raamatupidamine, kus ettevõtja saab ise reaalajas kursis olla kõigega, mis raamatupidamises parajasti toimub.

Korralik raamatupidamine on edu aluseks

Võib üsna julgelt väita, et väikese ettevõtte edu aluseks on süstematiseeritud ning korralik raamatupidamine. See näitab hästi ära ettevõtte hetkeolukorra ning selle kaudu saab välja praakida ebaefektiivsed tegevused. Korraliku raamatupidamise abil saab oma ressursse paremini planeerida, mis omakorda tõstab ka krediidivõimekust. Niisiis, kui arvate, et teie väikeettevõte võiks raamatupidamisteenused sisse osta, on see tõenäoliselt väga hea idee.

Raamatupidamisteenused –  millised on nende kasutamise eelised?

Esimeseks eeliseks raamatupidamisteenuse puhul on kindlasti professionaalne tööjõud, kes täidab oma ülesandeid kiiresti ja korrektselt. Alustavad väikeettevõtjad, kes esialgu tegelevad oma äri raamatupidamisega ise, teavad väga hästi, kui palju aega ja vaeva finantsarvestus tegelikult nõuab. Eriti juhul, kui eelnevaid kogemusi on vähe või need puuduvad üldse.

Tellides oma ettevõttele raamatupidamisteenused, saavad kõik vajalikud aruanded õigel ajal esitatud ja korrektselt täidetud ning vajadusel nõustatakse teid ka maksuküsimustes. Ühtlasi hoiate kokku ka raamatupidaja palga- ja töökuludelt.

Kui raamatupidamine väikeettevõttele tundub teile jaoks liialt keerukas, siis pöörduge oma küsimustega julgelt Pallas & Partnerid raamatupidamisteenuste poole. Teie ettevõtte raamatupidamine saab meie juures olema täpne ja tõhus, sest peame silmas ettevõtte vajadusi ja anname asjalikke nõuandeid.