+372 53 242 790
Menüü

Parema tootlikkuse jahil? Pädev raamatupidaja saab sind aidata

Üks võimalikest piltidest ettevõtja argipäevast: vaevatud omanik täidab hilisõhtul süvenenult erinevaid arvutustabeleid ja tegeleb raamatupidamisega. Tegemist ei ole ebatavalise olukorraga, kus alustavad firmad või väikeettevõtjad teostavad oma eelarve tasakaalustamise mõttes mõningaid raamatupidaja tegevusi ise. Sellisel lähenemisviisil on mitmeid puuduseid, sest inimesed, kes teevad raamatupidamist ise, lisavad mitte ainult ärritust ning pinget oma ellu, vaid võivad kahjustada sellega ka lõpptulemust. Rahvusvahelise Raamatupidajate Föderatsiooni (International Federation of Accountants) uuringute põhjal on raamatupidamisteenuse kasutamine seotud paremate majandustulemuste ning suurema kasumiga.

Kuidas suudab raamatupidaja viia ettevõtte parema äritegevuse tulemuseni?

Enamik inimesi seostab raamatupidajaid aastaaruannete esitamise ajaga. Sõprade või tuttavatega kohtudes uuritakse ikka, et kuidas läheb. Kui raamatupidajana juhtud vastama, et kiire on, siis küsitakse sageli „Kas aastaaruannete koostamise aeg?“. Tegelikkuses aga jaotub raamatupidaja ülesannete koormus aasta jooksul siiski märksa ühtlasemalt ning põhiline töö tehakse ära igapäevaselt.

Peale erinevate kohustuste oskusliku liigitamise, teavad raamatupidajad veel mitmeid viise, kuidas suurendada jõudlust ja aidata ettevõttel edeneda.

Raamatupidaja:

 • veendub, et äritavad on kooskõlas ettevõtte eesmärkidega,
 • analüüsib finantsteavet ja trende,
 • suhtleb juhtidega ja jagab soovitusi, kuidas jõudlust suurendada,
 • annab raamatupidamis- ja maksunõu, mis on varasemalt sarnase tegevusalaga ettevõtetele kasuks tulnud,
 • tunneb ära riskid, enne kui need põhjustavad probleeme,
 • tundes organisatsiooni, informeerib juhti seadusemuudatustest, maksustamisest ning sellega seonduvast,
 • asjatundlikkus viib parema otsustusprotsessini ja aitab ettevõtjal oma nägemust tõhusamalt rakendada.

Ülalmainitud mooduste elluviimise põhialuseks on siiski kliendi ja raamatupidaja omavaheline suhtlus ning koostöö. Ülevaadet oluliste teemade ja aruannete osas ei vahetata kõigest kord aastas, vaid järjepidevalt, vastavalt vajadusele. Suhtlemine on üks tähtsamaid ajalisi ressursse raamatupidaja töös ja selle liigne optimeerimine ei pruugi ettevõttele kokkuvõttes paremat tulemust anda. Pigem on oluline, et suhtlemine oleks sujuv, konkreetne ning eesmärgile suunatud.

Loe lisaks soovitusi, kuidas vähendada raamatupidamisele kuluvat aega meie blogist: Mille eest raamatupidamisbüroo arve esitab?

Säästes kuludelt, saab raha kasutada äri kasvatamiseks

Ostes raamatupidamisteenust, on võimalik üldkulude ja maksude pealt kokku hoida. Lisaks annab büroo kasutamine kindlustunde, et vaatamata inimeste liikumisele või vahetamisele ettevõttes, osutatakse teenust järjepidevalt ja sama kvaliteetselt edasi. Sõltumata sellest, kas tegemist on e-kaubanduse veebisaidi, jaekaupluse, ehitusfirma või ilusalongiga, on teenuse soetamine lihtsam lahendus kui töötaja töölevõtmine ja tema koolitamine.

Mõned näited, mille pealt äriomanik saab säästa:

 • kontoriruumid, -seadmed ja -tarbed
 • maksud
 • väljaõpe
 • tarkvara

Hoides kokku rahalisi vahendeid ülalmainitud kulukohtadelt, on võimalik finantseerida uusi projekte ja ideid või arendada olemasolevaid.

Kelle eeliseks on raamatupidamisteenuse kasutamine?

Kasu raamatupidamisbüroo värbamisest saab igas suuruses ettevõte olenemata selle tegevusalast ning asukohast. See on ülemaailmne tendents, mida saab rakendada igas valdkonnas. Nagu turunduse ja muude niši valdkondade puhul ikka, on spetsialistid koolitatud tajuma suundumusi viisil, mida inimene, kes igapäevaselt selle sees ei ole, teha ei suuda. Raamatupidajad ei ole spetsialistid mitte ainult maksunduses vaid ka finantsjuhtimises ja nende teadmisi saab kasutada selleks, et aidata äril edeneda.

Loe lisaks meie blogist: Kuhu suunas areneb raamatupidaja amet?

Otsides võimalusi, kuidas oma põhiväärtusi ja eesmärke finantsotsuste tegemisel rakendada, saab raamatupidaja selles kindlasti aidata. Raamatupidamisteenused pakuvad eksperdi eelist võimaldades sul samal ajal keskenduda ettevõtte visioonile.