+372 53 242 790
Menüü

Raamatupidamine 600 aastat hiljem

Tänavu jaanuaris ilmus ajalehes The New York Times uudis olulisest avastusest nii iidsete inkade ajaloos kui ka raamatupidamisloos. Raamatupidamine ise on vana nähtus, mida inimkond on praktiseerinud juba üle 7000 aasta ja inkade ajal oli Euroopas juba meile üsna tuttav süsteem olemas. Mis on selles avastuses nii erilist võrreldes tänapäevase raamatupidamisteenusega, näiteks mida meie pakume?

Innovatsioon olemasolevatest võimalustest

Arvestades sellega, millised ressursid olid toona kättesaadavad ja milliseid vajadusi see teenis, oli inkade süsteem üsna rafineeritud. Selle näol on tegemist igapäevastest materjalidest köitesse punutud khipu, ehk sõlmkirjaga, millega ametnikud dokumenteerisid ja edastasid üle impeeriumi erinevaid andmeid, siinkohal saaduste nagu pähklite ja maisi saagihulka ja kulu.

Näiteid sõlmkirjast oli senini leitud ainult ametnike haudadest ja arheoloogid on suutnud tuvastada arve ja tehteid. Hiljuti on sõlmkirju avastatud aga omaaegsetest vaekodadest, mis on aidanud kirjast välja lugeda milline sõlm tähistab millist saadust. Seega, ühe köie sisse võis kompaktselt panna palju informatsiooni, mis säilis ka sadu aastaid hiljem.

Tänu viimastele avastustele võib järeldada, et inkade arveldamine kätkes endas järgnevaid omadusi:

  • Praktilisus – köit pole keeruline ja kulukas ladustada ja korras hoida
  • Kättesaadavus – köiepunumine kasutas levinud materjale, nt villa
  • Efektiivsus – oma aja ühe võimsama impeeriumi arveldused käisid köite (!) abil
  • Ekspertiis – kirjaoskus koondus tol ajal alati spetsialistide kätte

Võiks öelda, et taolised omadused on standardiks olnud läbi sajandite. Meie arvates on need olulised ka tänapäeva raamatupidamises.

Mida tähendab hea raamatupidamine tänapäeval?

Meie valdkond on sellest ajast teinud mitu hüppelist arengut, loomulikult ei arvelda me enam ei köite, ürikute, ega isegi arvelaudadega. Meie käsutuses on programmid, tabelid ja elektroonilised andmed. Muutused ei lõppe ilmselt iialgi otsa, ees ootab paljude tegevuste automatiseerimine ja kunagised tulusad meetodid kaovad ajalukku. Mis aga jääb, on spetsialist.

SAF 2Praktilisust, mille poole me püüdleme, ehk meie sõlmkirja, näitlikustab tarkvara, millele oleme oma teenuse üles ehitanud. SAF raamatupidamisprogramm on kasulik tööriist allutamaks andmeid ja arveldusi sisukale süsteemile, mille abil teenindame igakuiselt üle 100 ettevõtte.

Viimaste digilahenduste kasutamine ja vahetu suhtlus raamatupidamises tähendab kliendile teenuse head kättesaadavust. Internet on ressurss, tänu millele on kunagised kuude- ja hiljutised tundidepikkused protsessid kahanenud minutitele ja sekunditele. Meie e-raamatupidamisteenus lubab nii meil kui kliendil hoida reaalajas silma peal oma tegevuse tuiksoonel.

Miks on efektiivne usaldada oma raamatupidamine ekspertide kätte?

Nagu ametnikud muiste, kelle silma alt rahva vara läbi käis, omavad raamatupidamisfirmad ülevaadet nõuetest, seadustest ja erinevatest valdkondadest. Juba 2013 kirjutas finantsgigant Xerox ajakirjas Forbes raamatupidamisteenuse kasutamise eelistest.

Mis on parem kui üks olemasolev spetsialist? Mitu teie käsutuses olevat spetsialisti, kelle aega ja pädevust Pallas & Partnerid pakuvad. Meil on suur au edendada ja praktiseerida professiooni, mida inimkond on tundnud tuhandeid aastaid.