+372 53 242 790
Menüü

Raamatupidamisteenused tähtedele – mida see hõlmab?

Võiks öelda, et iga suure filmitähe ja artisti taga on üks sitke raamatupidaja. Suurte kuulsuste töö ja anne on omamoodi ettevõte, mõnikord lausa äriimpeerium, mille haldamisega saab tegeleda ainult oma ala professionaal.

Ent sellega asi ei piirdu. Vastutusrikas amet nõuab ka teatavaid väärtusi, et teenuse kvaliteet säiliks.

Usaldus on esmatähtis

2011. aastal intervjueeris USA ühe suurima tiraažiga päevaleht The Houston Chronicle meest, keda tuntakse kui „tähtede raamatupidajat“. David Acosta pole mitte ainult suurte spordi- ja meelelahutustööstusfiguuride raamatupidaja, vaid on ka Grammy meediaauhindade direktorite nõukogus.

Acosta sõnul on näiteks muusikutega koostööd tehes usalduse võitmine esimene samm, mis kindlasti kehtib ka tavaettevõtluses. Usaldussuhe raamatupidamises tähendab investeeringut, eelkõige ajalist.

Kindel tegevusjuhend

Acosta arvates on raamatupidaja tööreeglid kõikidest ametitest rangeimad, k.a arstide, poliitikute ja advokaatide omast. See omakorda tähendab, et tööstandardi ülalhoidmine on olenemata töö suurusest vastutusrikas. Kui staaride või suurte ettevõtjate raamatupidajad haldavad terveid impeeriumeid, siis ka väikeettevõtte igapäevatoimetused vajavad täit kontrolli, et kellavärgina töötada.

Eesti eelis on siinkohal see, et tänu digilahendustele on ettearvamatusi palju vähem. Küll aga ei vähenda see tegevusjuhendi tähtsust, sest kuigi arvuti teeb ära suure töö, on spetsialisti ülesanne seda kõike kontrollida – vahendid raamatupidamises on küll muutunud, kuid isiklik vastutus jääb.

Muutustel silm peal

2011. aasta tähendas USA jaoks maksumuudatusi, milleks Acosta sõnul polnud viimasel hetkel olemas isegi tarkvara ja blankette. Kõige tähtsam olnud igal maksumaksjal hoida ligi professionaalidele, kes asja jagavad ja juba eos muudatusteks valmistuvad.

Kuigi Eestis ei saabu maksumuudatused õnneks üleöö, ei pruugi ettevõtet juhtides jätkuda tähelepanu ja isiklikku ressurssi, et arveldusmaailmal silma peal hoida. Probleem laheneb, kui usaldada see ülesanne eksperdi kätte ja kasutada raamatupidamisteenuseid – sellevõrra on juhi enda aeg oluliselt väärtuslikum.

Järjekindlus viib edasi

2013. aastal võõrustas New Yorgi filmiakadeemia vestlusõhtul teist “tähtede raamatupidajat”, kelle usaldusväärsus ja hoolikus on teda lausa klientide filmidesse näitlema viinud. Abe Goodman on aastaid olnud kaasteeliseks filmistaaride edulugudes ja mida ta kõige enam hindab, on klientide enda motivatsioon.

Tema soovitus näitlejatele ja kõigile, kes kindlat karjääri sihivad, on olla kannatlik ja järjekindel. Järjepidevus tähendab kindlat rütmi – sama põhimõte kehtib ka ettevõtluses. Nagu näitleja teel kuulsuseni, püsib ettevõte kindlalt teel eduni kui kaasata selle töösse professionaalseid abilisi, kes kitsaskohti lappida aitavad.

Raamatupidamisteenused ettevõtetele

Edu, mis saadab kuulsusi, pole nii erinev sellest, mis ettevõtteid saadab. Mõlema taustal seisab sageli raamatupidaja, kelle oskused ja väärtused kõike seda koos hoidnud on.

Väärtused, mis on ka meie raamatupidajate pädevuses:

  • usaldusväärsus teenusepakkuja ja kliendi vahel
  • tööstandardite ülalhoidmine
  • teadlikkus muutustest maksumaailmas
  • kliendi töö hindamine, mitte ainult üle vaadates, vaid ka väärtustades

Tule ja tutvu, kuidas saaksime su eduloos abiks olla!