+372 53 242 790
Menüü

Väikeettevõtte raamatupidamine

Näeme igapäevaselt, et väikeettevõtlus kogub aina rohkem tuure. Kui me vaatame seda trendi raamatupidamise seisukohast, siis polegi oluline, kas ettevõtlus on suur või väike, asub Tallinnas või Pärnu-Jaagupis, või on tegu hoopis moodsamat laadi ettevõtlusviisiga, kus oma toimetamised saad ära teha nii lennujaamas, maal vanaema juures või külastades iga päev moodsaid büroo-hotelle. Kindel on see, et raamatupidamist vajab nii väikeettevõte kui ka suurem tegija.

Suurema ettevõtte puhul tundub loogiline, et firmas töötab ka raamatupidaja või on see valdkond teenusena sisse ostetud. Väikeettevõtte raamatupidamine tundub aga esmapilgul justkui võiks igaüks sellega hakkama saada. Aga kas peaks?

Kui võtame võrdluseks näiteks kirurgi töö, on üheselt mõistetav, et kirurgilist sekkumist vajavas olukorras ootame abi oma ala spetsialistilt. Seda siis, kui tegu on suure mehemürakaga või hoopis väikese tüdrukutirtsuga, kes astub alles esimesi samme oma eluteel.

Täpselt sama võiks olla suhtumine ka raamatupidamisse, olgu ettevõtte väike või suur. N-ö põlve otsas enda tulusid-kulusid kokku lüües võid teha vigu, mis tulevad teadmatusest või sellest, et põhiaeg kulub ettevõtlustegevusele ja raamatupidamiseks lihtsalt ei jää aega. Ja kuigi firma ideed võivad olla lennukad ja kõrge potentsiaaliga, ei vii need kuhugi, kui rahaasjad on korrast ära.

Lisaks sellele, et raamatupidamine on kohustuslik kõigile ettevõtetele, aitab adekvaatne ülevaade firma rahaasjadest kaasa parema ettevõtte tuleviku loomisele ning otsuste tegemisele.

Väikeettevõtte raamatupidamine jäta professionaalide hooleks

Nii suure kui väikese ettevõtte edu aluseks on süsteemne ning korras raamatupidamine. Tänu sellele on olemas ülevaade ettevõtte hetkeolukorrast, mis annab võimaluse välja praakida või hoopis optimeerida ebaefektiivseid tegevusi. Läbi kvaliteetse raamatupidamise saad Sa firmaomanikuna oma ressursse paremini planeerida, mis omakorda tõstab ettevõtte jätkusuutlikkust ning krediidivõimekust.

Väikeettevõtte raamatupidamine on mõttekas tellida oma ala professionaalidelt – neil on vastav kutseoskus ning ulatuslik kogemus. Raamatupidamisbürood tegelevad lisaks ka maksunõustamise ning äriühingute asutamisega, millest võib alustaval ettevõtjal samuti palju abi olla.

Seega tänu professionaalsele raamatupidamisteenusele saad suunata oma energia firma põhitegevusele, tootearendusele ning keskenduda klientide soovidele ja vajadustele.

Raamatupidamisteenuse eelised:

  • professionaalne tööjõud;
  • õigeaegselt esitatud ja korrektselt täidetud aruanded;
  • kompetents maksunõustamisel;
  • vajalikud programmid ja litsentsid sisalduvad teenuses;
  • kokkuhoid raamatupidaja palga ja töökulude pealt;
  • turvalisus ja diskreetsus vastutuskindlustusega.

Kui palju väikeettevõtte raamatupidamine maksab?

Teenuse hinna kujundavad mitmed komponendid. Peamisteks hinna määrajateks on müügi- ja ostuarvete maht ühes kuus, töötajate arv ja nendega seotud palgaarvestus, sõiduautode arv ja nendega seotud arvepidamine ning täiendava aruandluse vajadus. Rolli mängivad ka ettevõtte tegevusvaldkond, ettevõtte keskmine müügitulu ning tegevuse rahvusvahelisus.

Hinnastamine kõige selle juures võib olla nii tunnipõhine (tasu vastavalt jooksvale ajakulule) või siis kuupõhine (teenuse hind kalkuleeritakse ning fikseeritakse teatud ajaks etteantud andmete põhjal). Meie kasutame reeglina hinnastamist, mis põhineb kindlal kuutasul. Paketi sisse kuulub ka maksunõustamine, raamatupidamistarkvara ning vajadusel ka äriühingu asutamine.

Kokku lepitud tasu sisse arvestame ka jooksva ning regulaarse aruandluse (sh majandusaasta aruande koostamise). Kliendi hiljem tekkivad erisoovid ning prognoosimatud tegevused kuuluvad enamasti lisateenuste alla.

Kokkuvõtvalt – täpse raamatupidamisteenuse hinna saame kliendile pakkuda peale seda, kui oleme tema vajadustega tutvunud. Töömaht, millega on vaja arvestada, võib pealtnäha sarnaste ettevõtete puhul osutuda siiski üsna erinevaks, sest iga klient on erinev ning teenust pakkudes soovime alati lähtuda konkreetse kliendi tegelikest vajadustest.

Julgustame igat ettevõtlusega alustavat või juba tegutsevat väikeettevõtjat pöörduma raamatupidamise küsimustes oma ala asjatundjate poole, kes omavad piisavalt kogemusi ning kompetentsi. Sel viisil saad Sa ettevõtjana suunata kogu oma energia firma põhitegevusele ning aidata kaasa oma ettevõtte arengule ja kasvule.

Kui Sinu firma vajab raamatupidamisteenust, siis võta meiega ühendust!